زیارت عاشورا
سفارش تبلیغ
صبا ویژن
«ایهاالناس بدانید گدای حسنم»
هیچ مسلمانی، پس از بهره اسلام آوردن، بهره ای همچون برادری خدایی به دست نیاورده است . [رسول خدا صلی الله علیه و آله]

مجمع ملی روحانی بهائیان انگلیس :

بهائیان انگلیس در سال 1914 در یک محفل جمع شدند اما این محفل در سال 1916 از هم پاشیده شد . پس از آن در سال 1920 شورای ملی بهائیان برپا شد و سپس در سال 1922 مجمع روحانی انگلیس به نام شورای بهائیان در سراسر انگلیس تشکیل شد و اولین همایش خود را در لندن برگزار کرد . سال بعد مجمع روحانی انگلیس بوجود آمد که در سال 1930 موسوم به مجمع روحانیون ملی بهائیان جزایر بریتانیا بود و بعدا در سال 1972 وارد سراسر انگلستان شد . در همین سال مجمع ملی جداگانه­ای در جمهوری ایرلند پایه­گذاری شد . بهائیان به طور محلی از طرف شوراهایی انتخابی موسوم به مجمع روحانی محلی یا محفل روحانی یا لجنه سازمان داده می­شوند . اولین نمونه از این نوع در انگلیس در سال 1922 در لندن و منچستر ( پورث موث ) بوجود آمد .

در سال 1916 جامعه بهائیان انگلیس برنامه 6 ساله ای برای افزایش اینگونه مجمع­ها در جزایر انگلستان طراحی می­کرد . سپس در 1946 این آئین را به اسکاتلند و ویلنر و ایرلند کشاند . این برنامه شش ساله مجامع روحانی محلی را تا 24 واحد رسانید .

 

 شناخت غیر رسمی بهائیت در انگلستان :

در سال 1939 مجمع روحانی ملی ، قانونی شد . و در سال 1967 به عنوان سازمان خیریه به ثبت رسید و همچنین باید گفت بهائیان در دوره جنگ جهانی دوم مشمول معافیت از خدمات نظامی شدند . در سال 1990 اداره گذرنامه تایید مجامع روحانی را دایر بر هویت بهایی داشتن متقاضیان به رسمیت می­شناخت . در حالیکه تعطیلات بهائیان در انگلستان صورتی رسمی دارد ، ازدواج آنها فقط در اسکاتلند رسمیت قانونی دارد .نوشته شده توسط : محبان الحسن | سه شنبه 89 اردیبهشت 28 ساعت 5:30 عصر

تمام آنچه در این وبلاگ می خوانید
شعر ولادت امام حسن مجتبی علیه السلام
پیش نویس قانون 2015 عاری سازی ایران از سلاح هسته ای
آقا جان بطلب یا امام رضا!
زبان حال امام حسن عسگری علیه السلام
تسلیت باد شهادت امام حسن عسکری علیه السلام
آه کربلا، کربلا، کربلا
زمینه‏ ها و ریشه‏ های واقعه عاشورا در بیانات مقام معظم رهبری
غلامرضا سازگار-شعر مرثیه حضرت علی اکبر
حتما بخوانید/13واقعیت چینی که شاید نشنیده باشید
شرکت زنان در دسته های سینه زنی و زنجیرزنی /نظر فقها
[عناوین آرشیوشده]
blogکد بازی تمرکز حواس